Exkluzivní designové náramky by Macooin™

Tyrkysový důl Kingman

Tyrkysový důl Kingman

Kingman Turquoise Mine je jedna z nejvýznamnějších lokalit těžby tyrkysového kamene v USA. Nachází se v blízkosti města Kingman v severozápadním Arizoně.

Tento důl je známý tím, že produkuje vynikající kvalitu tyrkysového kamene s bohatou modrou a zelenou barvou a charakteristickým žilkováním. Tyrkys z Kingmanu byl používán k výrobě šperků již po staletí a je oblíbený u mnoha kmenů původních obyvatel Arizony.

Co je tyrkys?

Tyrkys od Kingman stoneTyrkys je polodrahokam, který se vyskytuje v různých odstínech modré a zelené barvy a který je známý svou krásou a ceněností. Je to hydratovaný fosfát mědi a hliníku s chemickým vzorcem CuAl6(PO4)4(OH)8·4H2O.

Tyrkys je známý už po tisíciletí, byl využíván k výrobě šperků a dekorativních předmětů již v dobách starověkých civilizací, jako byly Egypťané, Peršané, Řekové a Římané. V mnoha kulturách byl považován za posvátný kámen, který poskytoval ochranu a sílu svému nositeli.

Tyrkys se vyskytuje v různých lokalitách po celém světě, ale některé z nejvýznamnějších zdrojů jsou v USA, například v Kingmanu v Arizoně, nebo v Coloradu a Nevadě. Tyrkys se také těží v některých částech Evropy, Asie a Afriky.

Důl Kingman Turquoise byl založen v roce 1880 a po mnoho let byl důležitým zdrojem tyrkysového kamene pro domorodé Američany a později pro komerční výrobu šperků. V současnosti je důl stále v provozu a produkuje stále populární a ceněný tyrkys.

 

Díky svému bohatství a kráse je Kingman Turquoise Mine oblíbenou turistickou atrakcí v Arizoně, kde návštěvníci mohou vidět těžbu a nakupovat šperky vyrobené z tyrkysového kamene z tohoto důležitého zdroje.

Děkujeme za sdílení:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Obsah

Macooin Blog

Související příspěvky

Tyrkysový důl Kingman

Tyrkysový důl Kingman

Kingman Turquoise Mine je jedna z nejvýznamnějších lokalit těžby tyrkysového kamene v USA. Nachází se v blízkosti města Kingman v severozápadním Arizoně. Tento důl je

Amazonit - Amazonský kámen odjinud

Amazonský kámen odjinud

I když by se z názvu kamene Amazonit dalo předpokládat, že je jeho nalezištěm Amazonka, není tomu tak. Jméno je sice odvozeno od řeky Amazonky,

Onyx - kámen od bohyně Afrodité

Onyx – kámen od bohyně Afrodité

Řecká legenda praví, že bůh Eros ořezal hrotem šípu nehty Afroditě, když spala a bohové tyto odřezky proměnili v kámen. Název tohoto minerálu pochází z